Головний редактор Wedding magazine Online Наталія Котова завітала в гості до фотографа Оксани Боровко, поспілкувалася на тему, як нареченим обрати «свого» весільного фотографа та на що потрібно звертати увагу на першій зустрічі.

За скільки часу до весілля парі необхідно звертатися до фотографа?

Звісно, що раніше, то краще. Але всім парам я раджу телефонувати фотографу, щойно обрана дата у РАЦСі. Впевнені, що весілля відбудеться у відповідну дату, бронюйте її у спеціаліста. Перш за все для святкування пари обирають п’ятницю, суботу та неділю, в інші дні частіше за все знімаю лавсторі, які, до речі, можна транслювати на екранах під час банкету або використати у поліграфії, наприклад, запрошеннях. Варто зауважити, що завжди потрібно враховувати час на обробку фотографій з історії кохання – на це йде мінімум тиждень.

Як вас знаходять пари?

90% — це рекомендації. Хтось вже знімався, хтось бачив мої роботи, хтось з особистих знайомих порадив звернутись до мене – так з’являються нові замовлення.

Чи важлива зустріч з фотографом до весілля?

Так, обов’язково! 100% усіх весіль, на яких я працювала, були з попередньою зустріччю. І навіть, якщо пара знаходиться не в Києві, я виїжджаю на першу зустріч в інше місто України. Це необхідно, адже окрім робіт, які вони побачили на моєму сайті чи в соцмережах, я показую весільні фотокниги. Так, пара може одразу зрозуміти, яким буде результат, і обрати свій варіант. Але головне питання від майбутніх молодят стосується фотопрогулянки у день весілля.

Чи є питання, яке ставлять усі наречені окрім фотопрогулянки?

Є таке, і зводиться воно до двох слів – «Що робити?». Люди вперше готуються до весілля, вони не знають, з чого розпочати, просять порад. Щодо фотосесії, то багатьох турбують погодні умови, тому завжди запитують, що робити на випадок дощу. За декілька днів до весілля я дивлюсь прогноз погоди, якщо буде дощ – пропоную нареченим забронювати студію. Але в мене була весільна фотосесія під дощем – вийшла дуже чуттєва фотоісторія. Якщо пара довіриться професіоналу, погодні умови не повинні лякати.

Зараз нікого не здивуєш фотографіями з визначних місць столиці. Пари прагнуть підкреслювати індивідуальність у своїх фотоісторіях, відрізнятись від інших, а інколи й виділятись. Які ідеї пропонуєте нареченим?

Організацію фотопрогулянки я повністю беру на себе. Дізнавшись про вподобання пари та їх історію кохання я будую маршрут. Одні пари хочуть фотосесію на даху багатоповерхівки, з якої все місто як на долоні, другі – у лісі, треті – біля озера чи річки. Важливо враховувати місце реєстрації шлюбу і місце банкету, оскільки дорога до місця