Навряд чи знайдуться молодята, які пожалкували про те, що замовили фільмування власного весілля. Таке відео однозначно стане частиною сімейного архіву, але на відміну від світлин зуміє передати весь спектр емоцій, голоси й рухи. Та важливо довірити цю відповідальну справу професіоналам, щоб навіть через десятиліття ролик не змушував вас ніяковіти перед дітьми через монтаж і спецефекти. Команда BS pro на чолі з відеографом Богданом Смоліним розповідає про деталі фільмування весілля, про які варто знати всім нареченим.

Різноманіття весільних відео

Існує декілька варіантів весільних відео, які наречені можуть замовляти пакетами або окремо. Найпопулярніші з них: художній фільм з усього весільного дня (хронометраж 10-25 хвилин), кліп (три-п’ять хвилин), репортажний фільм (тривалість 60-90 хвилин), тизер (Instagram-ролик до однієї хвилини — молодята отримують його в перший тиждень після весілля), love story (довесільний ролик до трьох хвилин), SDE — відео з весілля, яке наречені разом з гостями дивляться в той же день на самому святі.

Робота до урочистих подій

Хороший відеограф обов’язково витрачає час на зустріч з парою до весілля (хоча б онлайн). Для вибудовування історії, відповідності характерам молодят та заміксування відео в майбутньому необхідно отримати максимальну інформацію від закоханих, провести анкетування та мініінтерв’ю. Щоб створити фільм, який буде мати унікальну картинку та відрізнятися від сотень інших, команда BS pro виїжджає на локацію до монтажу, на першу примірку весільної сукні в салон, продумує, які фрази варто записати на петличку.

Хронологія

Відеографи потрохи відійшли від стандартних роликів, які розпочинаються ранком нареченої та закінчуються розрізанням торта. Сюжетна лінія будується на історії пари, індивідуальній подачі та концепції свята. Фільм може початися зі слів подружки чи свідка, що надалі розкриє ідею. Мініісторії, які відбуваються майже на всіх весіллях, також можуть стати сюжетними лініями. А їхніми героями зазвичай стають гості чи батьки наречених.

Робота в день весілля

Щоб встигнути всюди та зафільмувати різні емоції гостей та пари, BS pro працює в команді мінімум з двох осіб. Але якщо планується SDE, то його обов’язково створює окрема людина. На масштабних весіллях може працювати команда й з шести осіб — все залежить від обсягу роботи, поставлених задач та кількості роликів. Важливий момент на святі — пошук ракурсів, які будуть відрізнятися від тих, що знімають гості на телефон, адже наречені повинні отримати wow-ефект. Існує стереотип, що відеографам заважають гості з телефонами, але насправді це не так. Професіонали дуже лояльні до цього, а іноді такі кадри стають фішкою відео. Головна задача гостей — відпочивати та кайфувати від свята, незважаючи на спеціалістів.

У стихії

Дрескод відеографів повинен бути відповідним до свята: в колірній гамі та не виділятися серед гостей. Зазвичай це чорний низ і білий верх. Багато хто з відеографів обирає повністю чорний лук, але це псує картинку, особливо якщо знімати церемонію дроном. Вбрання обговорюється на зустрічі з нареченими. Змінний комплект одягу завжди повинен бути при собі, адже дощ може застати зненацька. Хоча сама непогода для BS pro — це можливість зафільмувати ексклюзивні кадри. Головне, щоб це не було проблемою для наречених, а організатори зроблять все, щоб мінімізувати незручності.

Моветон весільного фільмування

Бувають моменти, які пр