В Україні дуже багато людей вірить у різні прикмети. Тож ми вирішили розповісти тобі саме про весільні прикмети, які принесуть щастя сімейному життю.
Народні прикмети на весілля
Підготовка та святкування весілля дуже важливий час для подружжя. Тому, щоб уникнути нещасть молодята прислухуються до прикмет та забобонів щодо весілля. Є повір’я, що нареченого та наречену слід оберігати обрядами, прикметами й талісманами від заздрісних людей.
Навіть, якщо ви не вірите у різні забобони, не завадить дізнатися декілька прикмет на щастя. Це підніме настрій, тому що прикмети несуть позитив.
Коли святкувати весілля за прикметами
За давніми звичаями час, коли святкувати весілля, відіграє велику роль. Отож осінь вважається найвдалішою порою для одруження. Справляти церемонію одруження на Масницю до веселощів. Місяці також мають свої прикмети. Наприклад, краще святкувати весілля у:
- Лютому — жити щасливо та в злагоді;
- Червні — довгий щасливий шлюб;
- Серпні — вірні та дружні відносини;
- Вересні — спокійний та тихий шлюб;
- Листопаді — достаток у сімейному житті;
- Грудні — міцний шлюб з кожним роком.
Також звертають увагу на погодні явища. Вважалося, що сніг до щасливого життя, а дощ до багатства. В день одруження наречені повинні побачитись лише на весільній церемонії. Це також до щасливого та довгого подружнього життя разом.
Кращий час для реєстрації шлюбу після полудня. Це принесе удачу та довголіття, а також молодята виспляться перед головною подією.
Весільні прикмети “на щастя”
Прикмет та вірувань забагато. Тому декілька хороших прикмет можуть принести позитив та настрій на весіллі:
- Якщо хтось з близьких родичей нареченого чи нареченої чхнув на весіллі, то шлюб буде щасливий (бажано, щоб це було не від застуди).
- Наречений зобов’язаний покласти в праву туфлю монетку і ходити з нею весь день, а потім зберігати як сімейну реліквію. Це до грошей.
- Якщо хтось з молодих на церемонії спіткнувся чи впав — до довгого шлюбу.
- Після реєстрації щлюбу молодята повинні дивитися один на одного в одне дзеркало для того, щоб зробити своє життя дружнім і щасливим. Можна трішки осучаснити цю прикмету, наприклад, дивитися, роблячи селфі у телефоні.
- Молодих обсипають зернами, щоб дітей було багато; монетами, щоб жили у достатку; цукерками – для солодкого життя; квітами – для любові.
- Перший келих шампанського, за традицією, розбивають на щастя. Якщо уламки будуть великі, то у вас народиться хлопчик, дрібні – дівчинка.
- В день весілля слід міцно зв’язати стрічкою дві пляшки шампанського. Їх потрібно зберегти, адже вони гарантують, що добре відствяткуєте народження дитини.
- Весільний торт розрізає наречена, а наречений підтримує ніж. Перший шматок торта зазвичай наречений кладе на блюдечко своєї коханої, а наступний наречена підносить йому. Ця прикмета обіцяє, що в майбутньому молоді надаватимуть один одному підтримку.
- Як відомо, переступати поріг будинку після весілля наречений повинен з нареченою на руках. Це буде свідчити про те, що чоловік завжди буде цінувати свою дружину.
- В давні часи нечисту силу завжди вводили в оману на весіллях: одягали наречених і гостей в однаковий одяг, голосно кричали, щоб налякати злих духів. Також можна їхати на банкет не прямою дорогою, а з об’їздами, за складним маршрутом та голосно сигналити, або прив’язати різнокольорові бляшанки на стрічках.
- Сльози – то до щастя. Наречена, не бійся плакати перед вінчанням. Головне, вчасно поправити макіяж.
- Наречений з нареченою на весіллі повинні танцювати разом. А якщо плануються танці не в парі, окремо – з батьками чи подружками – після цього гості обов’язково повинні підвести молодят один до одного.
- Якщо серед запрошених на весіллі є вагітна гостя, молодята невдовзі також стануть батьками і будуть мати щастя в родині.
- Щоб не бити посуд під час сварок, варто розбити одну тарілку перед тим, як пара переступить поріг свого дому після святкування весілля.
- Весільні обручки краще обирати з золота та гладенькі – без гравірування, різьблення та дорогоцінних каменів. Це гарантує молодятам рівне подружнє життя, без різких взлетів та падінь.
Ось такі хороші прикмети, які не завадять нареченому та нареченій. Після ознайомлення з ними, можеш готуватися до свого весілля!
Автор: Валерія Кожаріна
Фото: freepik.com
Читай також про українські весільні звичаї та традиції