Ольга Тельпіс, співвласниця та засновниця Love Agency, ексклюзивно для Wedding magazine Ukraine розповідає про організацію весілля українського актора Тараса Цимбалюка та Тіни Антоненко, яке відбулося у Карпатах.

Як часто ми захоплено дивимось на красиві фото весіль серед гір, серед чистоти почуттів, там, куди не веде асфальтована дорога. І правда, це дійсно чарівно. Святкувати любов серед тисячолітньої краси, сили природи та висоти почуттів – унікально. Це місця, де правда керує світом, де світ природи важливіший за світ людини. Де відкривається істинне.

Підготовка до весілля Тараса та Тіни була приємною та легкою, ми швидко узгодили всі основні моменти таймінгу ранку та самої вечері, оформлення та музики. Зібрали чудову команду, які розділяли наші цінності (до Карпат інакше ніяк!) і з повною готовністю рушили до Карпат.

З Києва виїхало чотири легкові машини команди, заповнені технікою, квітами та всім тим, що може знадобитися високо і далеко від великого міста, та одна вантажна машина з крупним декором. Ми підготувались до всіх можливих та неможливих проявів погоди. Оскільки ця місцевість непідвладна будь-яким прогнозам!

І далі я розкажу вам, як ми спілкувались (не боролись!) зі стихією.

Отже, вечір перед весіллям. Заселення гостей (12 осіб) і команди з Києва (9 осіб). Проїхати на звичайному авто можна на середину гори, де машину можна залишити на парковці. Надалі всіх зустрічав водій-віртуоз-професіонал на місцевому УАЗі та транспортував гостей, речі, декор, техніку та все, що потрібно, вже високо в гору, на місце, де буде саме святкування. Дорога вела під великим кутом вгору, через каміння і валуни.

Ми на місці. Час черговий раз перевірити прогноз погоди. Хмари. Користуємося спеціальним сайтом для погоди та сайтом для літаків. Прогнози пишуть 90% вологість та сильний вітер…. «Та не буде дощу, у нас тут постійно така погода» – кажуть пані Оксана, господиня нашого будиночку, та Віта, власниця шале, де має бути свято. Ми раді, хоч і не віримо.

Головне в такому випадку – бути готовим до будь-якої погоди. Знати, що робити, якщо вона зіпсується сильно і коли помірно. І спокійно реагувати на всі стихійні зміни, які відбуваються водночас і не залежать від плану чи вибору.

Ранок весільного дня. Мрячить дощ. О 9 ранку у нас домовлений дедлайн щодо розміщення зон. Збір з декораторами. Вирішено про нові план А, план Б і план В (практика останніх років говорить, що двох варіантів недостатньо). Монтуємо все на основній локації. Ставимо триметрові парасолі над столами. Готуємо персональні парасольки для церемонії. Монтуємо додаткову зону для посадки гостей на терасі з накриттям.

Дощ ллє весь час. Періодично виходить сонце. Ми посеред гір і очима спостерігаємо за кожною з хмар, її рухом та тим, як вона чіпляється за кожну з десятка гірських вершин, які нас оточують. З монтажем та погодою вирішено – все готово до будь-якого дощу, навіть зливи з градом. Набір додаткового сухого посуду готовий, ковдри викладено, парасольки чекають на гостей, техніку захищено.

Раптом о 09:30 вимикається світло. А разом з ним і подача води у закладі, де має бути весілля та де живуть гості, а також у всіх будиночках навколо. А в результаті й в половині містечка. На монтаж це не впливає, лише відкладає зварювальні роботи для закріплення конструктиву арки… Та гості не можуть почати збиратись без води. Майстер роботи з зачісками, звісно, взяла з собою сухий шампунь, та і ми завжди беремо його з собою на роботу на виїзді. Та це не те, що потрібно.

Почався терміновий пошук генератора.
А тим часом ми монтували стіл для плану А і плану Б. Позаяк все планувалося просто неба, на схилі у височині гір, для розміщення меблів було створено спеціальний дерев’яний настил. Та виявилося, що він складається із двох частин і одна з них на 5 см нижча за іншу. Що унеможливлює розміщення на ньому цільного стола довше, аніж 3 метри. З одного боку, ми підготовлені й це саме та довжина, яка нам потрібна. Та нам потрібен ще один стіл, для плану Б, куди ми переведемо гостей, якщо дощ стане сильнішим і косим. Це красивий дерев’яний стіл локації…та він довжиною 4 метри. І не стає на нашу різнорівневу конструкцію. То ж було вирішено розмістити його в іншому місці та змінити план розміщення. Спокійно, швидко і врівноважено.

Повернемось до електрики. Привезли невеличкий 5-ти кіловатний генератор від сусідів і ми змогли запустити світло і подати воду. Та він не витримував всієї вхідної напруги й періодично вимикався. Та все ж, чек музики ми провели успішно та гості встигли привести себе до ладу і почати збір до церемонії.

До 13:00 очікувалося, що систему всієї електрифікації міста буде відновлено, та по факту до 15:30 світла ми не дочекалися. Початок свята було заплановано на 15:00, виступом талановитого Гіо Дара. Через те, що струм періодично пропадав, було вирішено грати в акустиці, що насправді додало навіть більшої романтики.

Дощ мрячив весь час і через пориви вітру ми декілька разів змінювали комплекти посуду ще до посадки гостей і, звісно, змінили план розміщення закусок та сирного бару. А для того, щоб карточки розсадки не здуло вітром, прикріпили їх красивою чорною галькою. До речі, на персональних іменних картках кожному гостю пара написала особисту вдячність. І ми їх додали до персональних меню.

Ми запланували подачу страв гостям по меню з чотирма етапами подачі: мікс персональної подачі та загальної. Був запропонований вибір по меню холодних закусок та салатів, які виносили персонально кожному. Далі було запропоновано ряд гарячих закусок українсько-європейської кухні. Нам хотілось зберегти атмосферу українських Карпат та в меню було створено певний мікс традиційних і сучасних страв. Ми окремо розробляли меню для весілля Тіни та Тараса, і обрали прості та смачні страви із риби, овочів, подавали також вареники з вишнями, декілька традиційних гуцульських страв та середземноморську класику.

Для забезпечення ідеї персональної подачі страв та на 12 гостей ми найняли трьох офіціантів. Команда, яка нас обслуговувала вперше працювала з таким типом подачі, і ми проводили не лише попередній інструктаж при відборі офіціантів, а й брифували перед стартом та перед кожним новим етапом. Проговорили механіку подачі страв, які пропонуються кожному із гостей поступово, розділення столу на дві частини та алгоритм вчасної подачі та зміни напоїв та опитування побажання гостей щодо стартеру та основних страв. Навіть проговорили, що таке підставний столик і як з ним працювати та за якою послідовністю змінювати блюда перед подачею нового типу страв. Протягом бенкетної частини наша команда повністю контролювала кожен етап на кухні та роботу офіціантів для забезпечення максимально ефективного функціонування запланованої системи обслуговування та кращого сервісу.

Повернемося до карпатської погоди. Протягом дня дощ постійно то йшов, то мрячив, то посилювався. Та, як воно часто трапляється на наших церемоніях, заради любові на певний час дощ вщухає. Так і тут він зник під час виходу нареченої. Неймовірно ніжною, справжньою та чистою була церемонія. Серед найближчих та серед висоти вічних гір було поєднано серця Тараса та Тіни навіки. Церемонія проходила під спів птахів та звуки вітру у високій траві.

Після церемонії була запланована фотосесія пари на горі Захар Беркут. Ми сіли до нашого водія Володимира в УАЗик командою з 6 осіб: Тарас та Тіна, подруга Настя, я, фотограф Олексій та відеограф Андрій. Дорога була схожа на американські гірки та це було захопливо! Ми ловили посмішки один одного.

А поки ми робили неймовірно чарівні знімки серед туману та люпинів, гостям було проведено дегустацію традиційних білих вин з класичних винних регіонів Франції з історією вироблення тих чи інших сортів винограду. Гості дегустували вино, насолоджувались вишуканими сирами та краєвидами та брали участь у цікавій вікторині про пару. А коли Тарас та Тіна повернулись, всі сіли за спільний стіл і наречений відкрив вечерю урочистим сабражем!

З часом дощ посилився і ми таки перейшли на план Б, і перевели гостей на повністю криту широку терасу, перенісши сервірування вмить. Програму та активності ми також адаптували до змін в кількості опадів і проводили розрізання торту та танці при світлі молодого місяця, свічок та лампочок Едісона на нитках серед дерев…. з парасольками та накриттям для техніки напоготові.

Світло більше не пропадало, вода була. Настрій у гостей та команди був найкращим. Ми зібрались там на висоті 600 метрів над рівнем моря для того, щоб святкувати любов. Справжню, чисту і зігріваючу. І ніякі незгоди не можуть похитнути такої любові, а навпаки, лише укріплюють її. Зібрались близькі люди, в очах яких було щастя за нашу молоду пару і така атмосфера – це найпрекрасніше, що може бути.

Хочеться окремо наголосити, як важливо правильно підібрати команду, яка не лише розділяє ваші цінності, а й стане надійною підтримкою. Бо за таких умов організатор перетворюється в адміністратора та офіціанта, фотограф – у декоратора, а декоратор – у відеографа. Все має бути злагоджено. В гори треба йти зі своїми людьми. І ми щиро вдячні всій команді за витримку, готовність перевтілитися та допомогти один одному за будь-яких умов та обставин.

І хоч це було одне із найскладніших весіль, воно було одним із найщасливіших! Ми були щасливі працювати для такої любові. Для Тіни та Тараса.

Ольга Тельпіс
Співвласниця та засновниця Love Agency

Команда: 
Організація: love__agency
Декор: farfordecor
Ведучий: Денис Мінін
Фото: @halawedd @olenamart
Відео: @andreykantsidaylo
Артист: Гіо Дара