Ювелірний експерт ZBIRD Сергій Шевченко радить нареченим започаткувати на весіллі красиву сімейну традицію: дарувати одне одному дорогоцінні прикраси з приводу та без. З часом ці коштовності будуть передаватися із покоління у покоління, стаючи справжньою реліквією для дітей, онуків та правнуків.

Весільні традиції британської королівської сім’ї завжди ставали прикладом для наслідування, і сучасність не виключення. Всі наречені вже два століття носять білу весільну сукню, яку ввела в моду королева Вікторія, та бутоньєрку з живих квітів, як у принца Альберта. А ще довгі шлейфи, весільні букети, іменні запрошення, вишиті ініціали наречених на святкових вбраннях та інше. Зараз настала епоха весіль з індивідуальним підходом — від вибору концепції урочистості, що розкриє історію кохання наречених, до сюрпризів, які пара влаштує собі та гостям. Саме ювелірні прикраси можуть зобразити необхідний весіллю символізм та стати дорогим серцю подарунком.

Пригадай! Кейт Міддлтон на власне весілля отримала у подарунок від батьків сережки, а від батька нареченого, принца Чарльза, діамантовий набір — браслет, сережки та каблучку, вартістю 190 тисяч доларів, від принца Вільяма — сережки принцеси Діани з сапфірами та діамантами, що ідеально підходять до її заручальної каблучки. Вільям зрозумів, що ювелірні прикраси — безпрограшний варіант для подарунка його дружині. Тому на Різдво, річниці весілля та народження їхніх дітей він дарував і діамантові сережки за 30 тисяч доларів, і підвісок у формі квітки, оздобленої діамантами, за 12 тисяч доларів, і сережки з шестикаратними зеленими аметистами за чотири тисячі доларів, і годинник з сапфіром на циферблаті та багато інших прикрас. Після десяти років подружнього життя у Кейт Міддлтон вже є власна колекція ювелірних прикрас, які згодом вона передасть своїм трьом дітям. Гарна традиція, правда?!

На весіллі молодятам краще дарувати одне одному прикраси, які будуть гармоніювати з обручкою. Чуттєвим буде виріб з гравіюванням особливих слів чи символів, які будуть зрозумілі лише парі. Якщо наречені обрали гладенькі обручки, то доповнити їх можна браслетом чи підвіскою з датою весілля та іменами закоханих, а якщо каблучки з дорогоцінним камінням, то прикрасу-подарунок варто замовити у подібному дизайні з використанням тих самих каменів.

Найкращий час для вручення подарунків: перша зустріч наречених на весіллі, при читанні листів з обітницями,