Традиції відіграють невід`ємну частину весілля. Свято ніби пронизане якоюсь магією, історією, таємністю. Ще з давніх-давен жодне весілля не проходило без: взування тещі у чоботи, обрядом покривання, розламування хліба —  в кого більший кусочок, той і господар, тощо. А зараз багато, що змінилось. Все більше і більше молодят відмовляються від старовинних звичаїв, але є ті, які прожиті віками, і навіть зараз залишаються популярними, а є нові — не менш красиві та вражаючі. Зараз ми з тобою їх розглянемо.

Квест для нареченого

Ця традиція почала замінювати всім відомі викупи нареченої з фотографіями, чи знаннями всіх дат молодих. Його роблять різним. Наприклад: може бути шлях, по якому має пройти наречений, з різними задачами та загадками. Зазвичай наречений має відвідати місця, які відіграють важливу роль для пари. Оригінальна і в якісь мірі специфічна для нареченого традиція, наповнена яскравими емоціями і загадкою.

Обмін обручками

Символ вічності, безкінечного щастя та любові між молодими. Вважається, що надіваючи обручки на безіменний палець, закохані, таким чином, накладають відбиток на серця один одного, який завжди буде оберігати кохання.

Обітниці

Обмін клятвами чоловіка і дружини є зворушливою і старою традицією. Молоді можуть заздалегідь підготувати гарну промову та виразити свої почуття, сказати все, що раніше не наважувались. Важливо написати промову самому, тоді вона буде не тільки зворушлива, а й значуща для молодят.

Перший танець молодят

Весільний танець зараз набув неймовірної популярності. Чи відвідувала ти весілля, де його не було? До першого весільного танцю багато молодят готуються заздалегідь, вражають гостей креативністю і вмінням. Наречені можуть переодягатись для зручності, якщо вони підготували щось неординарне і круте. Зазвичай молоді вибирають романтичну музику, з якою є якісь особливі для них спогади.

Дерево побажань

Весільне дерево — це картина, на якій намальоване дерево з листочками, і кожен запрошений гість може залишити своє побажання молодим. Через багато років молоді переглядають і згадують, хто і що писав, які побажання збулись, а які ще ні.

Розрізання торту

Красива традиція, яка також є на кожному весіллі. Молоді наприкінці свята, або в будь-який інший період весілля розрізають торт, і перший шматочок з’їдають удвох. Це виглядає романтично, і багато гостей чекають на весільний торт та бажають скуштувати його.

Кидання метелика молодим неодруженим хлопцям

Зараз багато наречених трішки змінили традицію, і замість кидання під`язки, яку дівчина носить цілий день, кидають метелика або краватку. Ніби стара традиція, але перейшла вже на новий лад.

Імена незаміжніх дівчат на підошві взуття нареченої

Раніше ця традиція була популярна в Туреччині та Греції, а останнім часом широко використовується в інших країнах. Наречена має написати імена своїх колежанок на підошві та ходити в цих туфлях цілий день. А ввечері перевірити, чиє ім` я стерлося, та дівчина вийде скоро заміж. Цікава й неординарна традиція набуває популярності все більше й більше в наш час.

Запалювання сімейного вогнища

Це також не нова традиція, але дуже сакральна. Батьки молодих запалюють нову свічку закоханих. Вони передають своє сімейне вогнище молодій сім`ї. Це той момент, коли не тільки в батьків навертаються сльози, а й в усіх рідних.

Щось старе, нове, позичене і блакитне

Традиція, яка прийшла до нас з Англії. Старе — це деталь (брошка, гребінчик, підвіска) переважно передається нареченій від мами або бабусі, символізує міцний зв’язок з сім’єю. Нова річ (плаття, туфлі тощо) на нареченій символізує створення нової сім’ї. Блакитний колір є символом вірності майбутньому чоловікові. Це можуть бути як елементи образу молодої (рукавички, підв’язка), так і маленькі деталі (стрічки, сережки, бантик). Річ, яку тобі позичають близькі або друзі, повинна бути передана від жінки, яка прожила щасливо у шлюбі більше семи років, це символізує вдачу на довге подружнє життя.

Ми самі створюємо своє весілля. Незалежно від побажань близьких ми вибираємо ті традиції, які були б ідеальними для нашого дня. Тут важливо переглянути, згадати багато звичаїв, і вибрати найгарніші та найзворушливіші. Не потрібно перейматись, ми тобі допомогли пригадати список гарних сучасних традицій. А ти вибирай, що хочеш бачити на своєму весіллі.

Автор: Діана Мига

Фото: pixabay.com

Читай також: Українські весільні традиції