Лінивий двічі робить, скупий двічі платить… Українське прислів’я, яке відображає майже всю суть про «дорогі» помилки під час підготовки до весілля.
У процесі підготовки до свого весілля більшість пар робить ті чи інші помилки. Деякі з них можуть завдати значний удар по весільному бюджету. Щоб уникнути найрозповсюдженіших помилок, пропонуємо тобі прочитати наступне.
1.Робити все самостійно
Наречені часто намагаються стати на своєму весіллі і організатором, і декоратором, і флористом, і стилістом… На жаль, можна потерпіти фіаско, витративши гроші на матеріали для хендмейду, але так нічого і не зліпивши, або на квіти, які до церемонії так і не доживуть. Варто пам’ятати, що весільні спеціалісти в першу чергу здібні зробити якісне весілля, зекономивши твій час і нерви. І якщо деяке незначне оформлення можна зробити з подружками під час дівич-вечора, то арку для церемонії варто довірити професіоналам.
2.Не встановити весільний бюджет
Які б метелики не літали перед вашими очима в очікуванні весілля, обговорити бюджет з майбутнім чоловіком просто необхідно. Бюджет – це основа, яка визначає весь план дій і встановлює ваші можливості.
3.Вибирати сукню занадто рано чи занадто пізно
Чомусь наречені відразу після заручин поспішають підшукувати весільну сукню, а не локацію, хоча з першими проблем немає, на відміну від гідних місць. Варто враховувати, що мода змінюється кожні півроку, саме з такою періодичністю бренди випускають нові колекції. І якщо ви купуєте сукню у квітні, а плануєте весілля у грудні, то ваше вбрання з нової колекції автоматично стане вбранням з минулої колекції. Зрозуміло, що ціна буде набагато нижчою. Також, якщо ти хочеш до свята підкоригувати свою фігуру (схуднути або набрати вагу), не купуй сукню за півроку до. В кінці весільного сезону (починаючи з жовтня) салони влаштовують розпродажі – ще один привід почекати з покупкою. Але! Не можна відкладати похід у салон на останні тижні – у передвесільній метушні, у стресі важко розслабитися і знайти сукню своєї мрії.
4.Імпульсивно обирати весільних підрядників
Ти була на весіллі своєї подруги і його провів непоганий ведучий, а отже замовляєш його на своє. Твоя помилка в тому, що ти не поцікавилася, які ще є ведучі, що вони можуть запропонувати, як їх робота буде відрізнятися від вже тобі знайомого ведучого, порівняти вартість послуг. Це стосується кожного підрядника. Важлива також особиста зустріч, щоб обговорити деталі весілля і зрозуміти, підходить фахівець тобі, а ваша пара йому, чи ні. Не потрібно поспішати! Тиждень опісля заручин – це не термін для пошуку всіх спеціалістів, спробуй просто насолодитися думкою, що ти наречена. А вже потім, поступово, шукати спеціалістів.
5.Не розставити пріоритети
Не намагайся економити на тому, що вам дійсно важливо! Буде це весільна сукня, фото- і відеозйомка, меню або декор – обери кілька найбільших витрат, без яких ви не уявляєте своє свято, і вже відштовхуючись від них, складай весільний бюджет.
6.Запросити занадто багато гостей
Будь-яке весілля прекрасне по-своєму – буде це невелика вечірка у колі рідних або велике весілля на більш ніж сто осіб. Як у камерних свят, так і в пишних весіллях є свої плюси. Але часто українські наречені починають запрошувати друзів, колег, далеких родичів, попередньо не узгодивши весільний бюджет і свої можливості. Інколи запрошують у відповідь (адже тебе також запрошували на своє весілля), інколи – щоб догодити комусь (цими гостями можуть бути впливові друзі батьків), інколи – з ввічливості, бо родичі образяться, якщо не буде троюрідної тітки двоюрідного дядька, яку ти особисто бачила лише раз у житті. Буває, що й колег з роботи запрошуєш усіх, оскільки незручно комусь відмовити. Але якщо ти мрієш про сукню від відомого дизайнера або про банкет у старовинному замку, де обмеження присутніх – 50 гостей, то доведеться скоротити список запрошених, адже весільний бюджет не гумовий. Якщо ж ви з наречених хочете бачити усіх-усіх на своєму весіллі, вам варто замислитись, на чому ви могли б заощадити.
7.Не врахувати додаткові витрати
Складаючи весільний бюджет, обов’язково внесіть графу «Додаткові витрати». Сюди можуть ввійти, наприклад, оренда парасольок або шатра на випадок дощу, оплата таксі для бабусь і дідусів, чайові офіціантам і таке інше. Нехай вам не доведеться розпаковувати подаровані конверти від гостей, щоб додатково щось оплатити. Завжди будьте наготові!
Фото: Pixabay.com