Букет нареченої — невіддільний атрибут її весільного образу. Від того, який вигляд буде мати флористична композиція, залежить як цілісність стилю нареченої, так і дотримання стилю всього свята. Разом з квітковими феями The World Of Flowers розповідаємо про флористичні тренди 2021 року та на що варто звернути увагу, щоб твій букет нареченої, як весільні букети членів королівської сім’ї, був індивідуальним.
Форма
Від форми букета залежить його розмір та можливість використати ті квіти, які подобаються. Бідермеєр — кругла композиція, що створена шарами з різних квітів. Центральна квітка обвивається по колу різними за кольором і структурі рослинами. З’явився подібний букет на початку 19 століття та використовується у флористиці досі. Каскадний букет спадає ніби водоспадом і завжди виглядає розкішно. Іноді може досягати метр у довжину, яку отримують за допомогою витких рослин. Крапля — мініверсія каскадного букета. Подібний підійде майже всім нареченим, головне обрати потрібний розмір квітів. Куля — букет круглої форми вважається класикою та найкраще формується з троянд, півоній, гортензій. Структурний букет зазвичай має значну асиметрію. Завдяки такому ефекту можна створити пелехатий букет. Віялоподібний букет популярний протягом останніх декількох років. Він гарно поєднує в собі сухоцвіття та великі квіти.
Стиль
Вибір стилю букета нареченої залежить від стилю весілля. Це може бути класика з витонченими півоніями, бохо з пампасною травою та вкрапленням екзотичних квітів, рустик з польовими квітами, ботанік з папоротником чи пальмовим листям, еко з гіпсофілою чи аспарагусом, Прованс з лавандою. Головне витримати всі флористичні композиції на весіллі в одній колірній гамі. Звісно, букет нареченої повинен виділятися з-поміж всього оформлення. А тому йому варто приділити найбільше уваги.
Тенденції
У тренді стиль antibride або modern bride — поєднання мінімалізму, лаконічності та простоти з високою модою та гламуром. Останнє проявляється в аксесуарах чи декоративних деталях образу. А от букети можуть бути або напрочуд звичайними, або навпаки — складними і чудернацькими. В моді букети довільної форми з троянд з загорнутими пелюстками на довгих ніжках в поєднанні з гілочками орхідей або букети-стовпчики виключно з троянд (зазвичай обирають контрастний до білосніжної сукні відтінок — нюд, пильно-рожевий, палкий червоний). Також у моді відголос вінтажу: стиль 60-х та 80-х. Скромні мінібукети з конвалій, як на весіллі Грейс Келлі, Одрі Хепберн — і їх послідовниць у виборі букета Клаудії Шиффер і Міранди Керр. Об’ємні каскадні букети з водоспадами з плюща, як у принцеси Діани чи Мераї Кері, у 2021 році набувають більш витончених форм та повітряності. Не здають своїх позицій віялоподібні букети з сухоцвіттям, переважно у пудрових відтінках.
Індивідуальність
Головний тренд у 2021 році — індивідуальність. У виборі концепції весілля, сукні чи навіть букета. Варто наділити кожну дрібницю свята вашою з коханим історією та натяками, що все це не з проста. Одна з причин, чому всі так полюбляють слідкувати за весіллями королівських родин — це символізм у всьому: звідки тканина для сукні, хто робив мереживо, чому саме така вишивка, яка тіара на нареченій, хто подарував ювелірні прикраси, які квіти використали в букеті. Це багатовікові традиції, які передаються з покоління у покоління, і які мають величезне значення для пари. Певно, ти чула історію про гілочку мирта в кожному весільному букеті наречених з британської королівської сім’ї, починаючи з королеви Вікторії. Мирт символізує любов і міцний шлюб, також ця рослина найпопулярніша в любовній магії. Але Кейт Міддлтон не обмежилась традиційним миртом, вона включила до свого букета квітку Sweet William, яка стала певним «посланням» для нареченого — принца Вільяма.
Як же зробити свій букет особливим? Можна додати блакитну стрічку, яка є частиною старовинної англійської традиції про «щось старе, нове, блакитне та позичене» і символізує чистоту та невинність. А можна дуже уважно обирати квіти для букета, повіривши в те, що кожна рослина має своє значення. Наприклад: нареченим не рекомендують обирати анемони — «квіти смерті», гортензії, що символізують байдужість, жоржини — непостійність. А от півонії уособлюють добробут, троянди — кохання, конвалії — покірність, кали — боротьбу за власне щастя, орхідеї — гармонію, протеї — відвагу, гіпсофіли — чисті наміри та щирість, плющ — вірність, фрезії — довіру партнеру. Які квіти вибереш тепер?
Як бачиш, існує безліч нюансів, аби букет нареченої став справжнім флористичним шедевром і відповідав твоєму стилю та характеру. Без допомоги професіоналів не обійтися! Довірся флористам The World Of Flowers, які допоможуть тобі у виборі.
Фото: Олеся Іскова для Wedding magazine Ukraine
Модель: Вікторія Любухіна